To my
Andrzej Kawecki
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Historyk kultury, znawca i wielbiciel kina. Organizator imprez filmowych. W latach 1998-2008 w Dziale Zbiorów Filmowych i Wydawnictw Filmoteki Narodowej. Jeden z pomysłodawców i organizatorów festiwalu Święto Niemego Kina (6 edycji w latach 2003-2008). Członek Rady Naukowej projektu Filmoteka Szkolna przy PISF. W latach 2008-20012 członek Rady Naukowej Muzeum Kinematografii w Łodzi.
W latach 2009-2012 wiceprezes fundacji Nasza Filmoteka. Autor artykułów popularyzujących kino (m.in. miesięczniki Film, Trendy, Heritage). Uczestnik wielu krajowych i zagranicznych konferencji poświęconych kinematografii. Współtwórca filmu dokumentalnego „Kiedyś w Afryce”, nagrodzonego m. in. nagrodą prezesa TVP na Krakowskim Festiwalu Filmowych w 2009.
Autor kompleksowego programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży SZAFA, który uznano za jeden z najlepszych polskich filmowych programów edukacyjnych (taką opinię wydało pięciu niezależnych ekspertów współpracujących z Siecią Kin Studyjnych). Program objęto patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Filmoteki Narodowej. Autor programu edukacji filmowej KLAPS przeznaczonego dla dzieci i młodzieży. Przez wiele lat prowadził w dwóch warszawskich kinach popularny cykl spotkań filmowych „Oczami kobiet”.
Kolekcjoner zabytków z dziedziny kinematografii i optyki m.in. latarni magicznych, projektorów, stereoskopów. Posiadacz kolekcji unikatowych slajdów do latarni magicznych i zdjęć stereoskopowych, które wykorzystuje w trakcie wykładów i prelekcji.
Zajmuje się restauracją cyfrową zdjęć (także stereoskopowych) skanowanych z różnych nośników (papier, klisza, szkło). A także szczególnie wymagających autochromów (jeden z najstarszych patentów na barwną fotografię). Odnawia projektory filmowe i latarnie magiczne.
Z największą przyjemnością oddaje się edukacji filmowej, rozpieszczaniu kotów i głaskaniu psów.
Katarzyna Rajewska
Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Konsultantka w przygotowaniu zajęć z dziedziny edukacji filmowej przeznaczonej m.in. dla dzieci z zespołem Downa. Współpracuje przy cyfrowej renowacji starych slajdów oraz odnawianiu projektorów i latarnii magicznych.
Kolekcjonerka zabytkowych przedmiotów związanych z historią optyki, fotografii i kina.
Wielbicielka fotografii zbliżeniowej.